(+4) 0733 365 263 / 0733 365 262
info@edenland.ro

Cariere

Daca esti o persoana entuziasta, pro-activa, sociabila, responsabila, iti plac provocarile, lucrul in locuri inedite si activitatile outdoor, parcul de aventura Edenland iti ofera oportunitatile de a trai experiente unice.

Alatura-te echipei Edenland Park!
Edenland Park angajeaza persoane entuziaste pentru postul:

CONTABIL – ECONOMIST

Candidatul ideal

  • Cunostinte solide de contabilitate, operare pe calculator;
  • Experienta anterioara in activitatea financiar-contabila mai mare de 5 ani;
  • Absolvent al unei facultati de profil finante – contabilitate;
  • Cunostinte bune a legislatiei contabile si fiscale;
  • Cunostinte cu programul de contabilitate SAGA si MSOffice (Word, Excel);
  • Seriozitate, spirit de echipa, comunicativitate si flexibilitate, organizare, atentie la detalii, cu simt de raspundere;
  • Abilitati de comunicare si relationare; initiativa in rezolvarea problemelor;

Descrierea jobului

  • Responsabilitati si atributii:
  • Efectueaza platile zilnice/saptamanale in sistemele de online banking in acord cu solicitarile administratorului;
  • Urmareste si inregistreaza Biletele la Ordin emise si primite;
  • Inregistreaza facturi, furnizori, registre de casa, de conturi, facturi de clienti;
  • Analizeaza veniturile si cheltuielile;
  • Inregistreaza in programul de contabilitate extrasele de cont bancar;
  • Verifica jurnalele de vanzari si cumparari;
  • Opereaza la inregistrarea documentelor primare de contabilitate;
  • Intocmeste situatiile financiare (bilantul/balanta de verificare); declaratiile lunare ( D300, D100,D390);
  • Efectueaza reconcilieri bilantiere;
  • Intocmeste bilantul contabil;
  • Urmareste incasarea clientilor;
  • Inregistreaza, supervizeaza, deruleaza si autorizeaza tranzactiile realizate la punctele de lucru ale societatii;
  • Intocmeste rapoartele specifice managementului companiei: analiza financiara si raportari trimestriale si semestriale;
  • Mentine legatura cu autoritatile financiare, bancare;
  • Participa la realizarea procedurilor de lucru specific domeniului de activitate.

Beneficii:

  • Salariu competitiv;
  • Nu presupune deplasari in tara;
  • Mediu de lucru modern, profesionist.

Asadar vino sa faci parte din echipa noastra!
Trimite CV-ul tau la adresa de e-mail info@edenland.ro.

Atentie! Doar candidatii care corespund cerintelor Edenland Park vor fi contactati.